يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی 
ماهنامه مبلغان
سیری در رساله حقوق امام سجاد(علیه السلام) و بازتاب آن در سیره عملی شهداء(1)
رساله حقوق امام سجاد(علیه السلام)، حدیثی طولانی، مشتمل بر بیش از پنجاه تکلیف و وظیفه انسان نسبت به خود و دیگران است. حقوق در این مقام، صرفاً ناظر به حقوق واجب شرعی نیست؛ بلکه شامل احكام استحبابی، اخلاقی و عرفی نیز می شود.
بیانات رهبر معظم انقلاب(حفظه الله)؛ دیدار جمعی از شرکت کنندگان در کاروان های راهیان نور
حوادث برجسته دوران مقدّس [باید] بیاید به کتابهای درسی؛ حوادث برجسته و مسلّمی که اتّفاق افتاده، منتقل بشود به کتابهای درسی تا جوانهای ما در جریان این حوادث قرار بگیرند. خب کتابهای زیادی نوشته شده؛ بعضی کتابها قطور است، مفصّل است، ممکن است خیلی ها نخوانند؛ می توان از اینها قطعاتی را جدا کرد و به تناسب و جا به جا اینها را در کتابهای درسی مندرج کرد.
عید نوروز از نگاه اسلام؛
تبيين ديدگاه اسلام درباره عید نوروز، موضوعى است كه عالمان دينى از گذشته بدان توجهی خاص داشته ‏اند و در کتابهای فقهی و رساله ‏های عملی فتوا به استحباب غسل نوروز، خواندن نمازی خاص که در این روز وارد شده و روزه گرفتن داده ‏اند.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه رجب -3
بس که دارد رحمت بی حد، خدا در اعتکاف* می زند عفو خدا ما را صلا در اعتکاف* معتکف شو، در حریم دوست تا خود بشنوی* نغمۀ ایمان و عطر ربنّا در اعتکاف.
یادداشتی برای معتکفین؛
اعتکاف نقشه ای بود طراحی شده برای آشنایی یا غربت زدایی ما با خانۀ خدا، و تو پس از اعتکاف می فهمی همان قدر که به خانۀ خانوادگی خودت نیازمند بوده ای، به این کاشانۀ کردگار عالم هم نیازمند هستی؛ بلکه بیش‏تر و ما باید یک روزی با خانۀ خودمان آشنا می شدیم.
روش محاسبه خمس (4)
آگاهی به احکام الهی و فروعات فقهی بخصوص خمس و شیوه محاسبه آن، برای روحانیون و مبلغان، از امور مهم و لازم است تا ضمن تسلط بر آن مردم را نیز به انجام این واجب الهی رهنمون می ‏سازد.
سخنرانی مکتوب؛ حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان
راه اصلاح یک امت یا جامعه چیست؟ و اگر بخواهیم یک جامعه ای را به سعادت برسانیم، چگونه باید برای آن جامعه برنامه ای را طراحی کنیم؟ چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟ اگر بخواهیم یک چارچوب کلی برای اصلاح جامعه به دست بیاوریم چه باید بکنیم؟
اقتصاد مقاومتی؛
در این نوشتار به عصر مرحوم امیرکبیر نگاهی خواهیم داشت که با تکیه بر سیاست مقاومت و توجه به صنعتگران داخلی، تحول عظیمی را در اقتصاد از هم پاشیده پادشاهان قاجار ایجاد کرد.
قلب، سرمایه ایمان -3
اى بنى ‏اسرائيل! مجلسهاى [درس و علم] دانشمندان را پُر كنيد، حتى اگر [از كثرت ازدحام مجبور شويد] دو زانو بنشينيد؛ زيرا خداوند دلهاى مرده را با نور حكمت زنده مى‏ كند، همچنان كه زمين مرده را قطرات باران تند حيات مى‏ بخشد.
قلب، سرمایه ایمان -2
اين دلها همچون بدنها خسته، افسرده و ملول مى ‏شود، و همانا دلها را روى كردن و پشت كردنى است؛ هرگاه روى آورد، آن را به انجام كارهاى مستحب واداريد و هرگاه پشت كرد، فقط به انجام كارهاى واجب واداريد و به همان اكتفا كنيد.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>