يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه شعبان المعظم -5
ای آخرین امید رسالت خوش آمدی* خورشید آسمان عدالت! خوش آمدی* سـر تـا به پات قدر و جلالت! خوش آمدی* بنیان کن اساس ضلالت! خوش آمدی.
نکته ها و مناسبتها(7)؛ ماه شعبان المعظم -5
سخن از امام زمان(علیه السلام) است که پروردگار جهانیان از همه آدمیان بر سرسپردن به ولایتش، در عالم ذر، میثاقی مستحکم گرفته است: «سلام بر تو اى بجا مانده خدا در زمينش، سلام بر تو اى پيمان خدا كه آن را برگرفت و محكمش كرد، سلام بر تو اى وعده خدا كه آن را ضمانت نمود»
ویژه نامه نیمه شعبان ولادت با سعادت حضرت مهدى‏ علیه السلام
برای ما مولودی ولادت یافت. باید در نزد تو مستور و از مردم پنهان بماند، زیرا آن را بر كسی ظاهر نمی كنیم مگر نزدیكتر را به خاطر نزدیكی اش و دوستدار را به خاطر ولایتش
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه شعبان المعظم -4
این خانواده یوسفان بی بدیلند* هر یک برای خویش خورشیدی جمیل اند* جاری ترین رودند در رگهای دنیا* بهتر بگویم صد هزاران رود نیلند.
نکته ها و مناسبتها(7)؛ ماه شعبان المعظم -4
به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) چند نکته را یادآوری می کنیم: 1. «ما درون را بنگریم و حال را» 2. آینده جوانان
ویژه نامه ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام)
حضرت علي اكبر (علیه السلام) فرزند ابي عبدالله الحسين(علیه السلام) بنا به روايتي در يازدهم شعبان،سال43 قمري در مدينه منوره ديده به جهان گشود. پدر گرامي اش امام حسين بن علي بن ابي طالب (علیهم السلام) و مادر محترمه اش ليلي بنت ابي مرّه بن عروه بن مسعود ثقفي است.او از طايفه خوش‌نام و شريف بني هاشم بود.
قيامهای شیعی در عصر امام سجاد(علیه السلام) -3
مختار بن ابى عبيده ثقفى(ره)، شخصيتى شناخته شده در تاريخ تشيع است. او به خاطر انتقامى كه از قاتلان امام حسين(علیه السلام) و شهيدان كربلا گرفت، نزد شيعه جايگاهى بلند يافت. او نخستين كسى بود كه دعوت فرستاده امام، مسلم بن عقيل(علیه السلام) را پذيرفت و به او در خانه خود پناه داد و با او همراه شد.
قيامهای شیعی در عصر امام سجاد(علیه السلام) -2
قيام توّابين نیز مايه از قيام عاشورا گرفت و با انگيزه خون خواهى شهيدان كربلا، در سالهاى 64 و 65ق به رهبرى «سليمان بن صُرَد خزاعى»، صحابه مشهور پيامبر(صلی الله علیه و آله) و همراهى تنى چند از چهره هاى مشهور شيعى با شعار «يا لَثَارَاتِ الحُسَين (علیه السلام)» شكل گرفت.
قيامهای شیعی در عصر امام سجاد(علیه السلام) -1
ظلم و جور حكومت اموى و مروانى، كارد را به استخوان شيعه رسانده بود. گاه كاسه صبر لبريز و عَلَمى براى مبارزه و قيام برداشته مى شد. واقعه عاشورا، نقطه تشکیل و عزيمت قيامهاى شيعى بود؛ چه اينكه در مصيبت امام حسين(علیه السلام)، آتشى در قلب شيعه زبانه كشيد كه تا سالها پس از آن فروكش نكرد. هر از چند گاهى، شراره هاى قيامى براى خون خواهى آن خونهاى پاك كه بر خاكهاى تفتيده كربلا جارى گشت، شعله ور مى شد.
سیری در رساله حقوق امام سجاد(علیه السلام) و بازتاب آن در سیره عملی شهداء(1)
رساله حقوق امام سجاد(علیه السلام)، حدیثی طولانی، مشتمل بر بیش از پنجاه تکلیف و وظیفه انسان نسبت به خود و دیگران است. حقوق در این مقام، صرفاً ناظر به حقوق واجب شرعی نیست؛ بلکه شامل احكام استحبابی، اخلاقی و عرفی نیز می شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>